14.6 Terapie Dechem + Kakaová ceremonie

Datum konání

14. 6. 2023    
17:45 - 20:30

Rezervace

Rezervace uzavřeny

Místo

Studio Pro
Polská 6, Praha 2 - Vinohrady

Kategorie

Zážitkový workshop se spojením dechu a kakaa. Dovolte si být tím, kým jste. Dech Vás povede k znovuzrození a energetické očistě. Uvolníte napětí a stres, propustíte nepotřebné myšlenky. Odložte starosti všedních dní, nadechněte se a s výdechem se uvolněte.

Dechem Vás provede jemná technika tzv. Breathwork CCB.- tedy vědomý spojený dech. Je to bezpečný a jemný způsob, který si řídíte vy sami. Stále máte nad celým procesem kontrolu a můžete se bez obav v jemnosti a bezpečném prostoru pustit do maximálního uvolnění.

Důležité informace:

Workshop se koná: Studio Pro, Polská 6, Praha 2 – Vinohrady
Termín konání: středa 14. 6. 2023, 17:45 – 20.30
Cena workshopu: 1000 Kč

V ceně je zahrnuto ceremoniální kakao, drobné občerstvení, voda, čaj, ovoce, sušenky a čokoláda.

Co je to kakaový rituál (ceremonie)?

Kakaové rituály ve společnosti existují již tisíce let. Pocházejí z mayských a aztéckých tradic ve Střední a Jižní Americe, kde se používají k duchovním, léčivým a ceremoniálním účelům pro vnitřní probuzení a tvůrčí vedení. Při kakaové ceremonii pijeme kakao, abychom se znovu spojili s naší vnitřní esencí, která nás vede životem vpřed. Duch kakaa nám pomáhá spojit se sami se sebou, více poznat sám sebe, odbourat negativní bloky, otevřít své srdce, najít mír v duši a projasnit svou mysl. Kakao neobsahuje žádné psychotropní ani halucinogenní látky, není tedy třeba se obávat žádných mimotělních zážitků. Každý však může vnímat účinky kakaa odlišně na základě individuální senzitivity a otevřenosti vůči kakau.

Pro koho je workshop?

Pro všechny ženy, muže, páry kteří chtějí poznat sílu dechu, relaxovat, získat energii, sílu, motivaci. Můžete také přivést své rodinné příslušníky. Dech krásně spojuje a léčí rodinné vztahy. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí v oblasti meditací a osobního rozvoje nebo je to Vaše první zkušenost. Nezáleží ani na tom, zda chcete přijít jen tak pro zkušenost nebo máte něco konkrétního, na čem chcete pracovat. Všichni jsou vítáni bez rozdílu a pro všechny vytvoříme bezpečný prostor bez hodnocení.

Buď tím, kým jsi!

Jaké prožitky budou na programu? Především budeme dýchat! Víme, dýcháte normálně každý den… Tady Vás ale zavedeme hlouběji skrze terapeutický vědomý dech, ve  kterém se dějí přímo zázraky. Je to dech, který jde opravdu do hloubky, do každé buňky, do celého vědomí i nevědomí, do fyzického těla. Umožňuje úplný restart, uvolnění minulosti a otevření se přítomnému okamžiku.

Terapeutický dech působí na všech úrovních – fyzické, emoční, mentální i duchovní. Podporuje odstraňování starých energií, vzorců, negativních myšlenek a emocí. Plným a vědomým dechem můžeme uvolnit to, co jsme drželi celý život, prožít odpuštění, nadherné propojení se vším a konečně zažít lásku bez podmínek.

Odlož starosti všedních dní, nadechni se a s výdechem se uvolni do opravdovosti. Dovol si být tím, kým jsi. Dovol si vyjádřit sebe naplno. Jde to i beze slov, pouhou změnou energie, společným nádechem, nebo pohledem do očí.

Terapeutický dech je individuální cestou do nitra své vlastní duše a svého srdce. Pro každého je tato cesta jedinečná a přesto je tam společná energie a hluboké propojení.

Kdo Vás bude provázet?

Jan Žalud

Je průvodcem terapeutického dechu školy Breathing Space. Založil projekt Terapie Dechem. Zaměřuje se na individuální a skupinová sezení, dechovou terapii a praxi zdravého způsobu dýchání. Při workshopech rád zapojuje rituál s kakaem, šamanské bubny a další hudební nástroje, které podporují cestu.

Ve zkratce, jak bude sezení probíhat?

  • Povíme si podrobněji o tom, co Vás čeká, o technice, o průběhu, o bezpečnosti a bezpečném prostoru
  • Připravíme si záměr
  • Řekneme si něco o Dechu jako takovém
  • Naladíme se jemnou a lehkou kakaovou ceremonií s meditací
  • Projdeme samotnou terapií vědomého spojeného dechu
  • Uzemníme a integrujeme, občerstvíme

Kdy workshop není vhodný? 

  • Breathwork je bezpečnou technikou, ale jsou zde situace, kdy je nutné zvážit účast, případně upravit techniku dechu. Pokud se vás týká některá z níže uvedených kontraindikací, je doporučená konzultace s facilitátorem před absolvováním Breathwork. Není vhodné dýchat ústy, ale pouze nosem a v pomalejším tempu.
  • Kontraindikace, při kterých je třeba zvážit účast a upravit techniku: těhotenství (především první trimestr), oční vada či onemocnění (např. odchlípnutá sítnice, poškození zraku či očního nervu), vysoký či nízký krevní tlak není-li stabilizováno léky, kardiovaskulární onemocnění, srdeční infarkt či mrtvice v posledních letech, aneurysma břišní či hrudní aorty, nekontrolované onemocnění štítné žlázy, neléčené astma, bipolární porucha, schizofrenie či jiné psychiatrické onemocnění, v případě hospitalizace z důvodů psychiatrického onemocnění v posledních letech, pokud používáte léky na ředění krve, v případě posttraumatického syndromu, nedávný chirurgický zákrok či zranění, osteoporóza.

Rezervace

Rezervace uzavřeny.