Oxygen Advantage™

Tréninky, kurzy, workshopy

Je vědecky i v praxi prokázáno, jak lze dechem ovlivnit zdraví, ale i regeneraci a také sportovní výkon. Je prokázaný fakt, kdy při dýchání nosem vzrůstá výrazně pomaleji tepová frekvence a stejně tak frekvence dechu. Je jasné, že Dech zásadně ovlivňuje „kondici“ našich těl. Dokonce i s výpadkem sportovního tréninku (zranění) jsme schopni díky zapojení pravidelných dechových cvičení zásadně a trvale vylepšit naši kondici.

Pojďte se se mnou naučit zdravě dýchat – aby vám bylo lépe. Pro lepší zdraví a výkon. Posilte imunitu a omezte virózy. Zlepšete svojí dechovou kondici.

Nezáleží na tom, zda-li sportujete nebo byste jen rádi začali dýchat zdravě. Kurzy a tréninky jsou určené pro každého, kdo si přeje zlepšit velmi efektivně, udržitelně a zdravou cestou své zdraví. Předejít rýmyčkám a virózám nebo zlepšit kapacitu svého respiračního systému omezenou po Covidu nebo častých respiračních obtížích.

Zlepšení fyzického výkonu: Metodika Oxygen Advantage™ se zakládá na vědeckých principech, které vám pomohou zvýšit hladinu kyslíku v těle a optimalizovat váš dech pro větší vytrvalost, rychlost a sílu.

Zlepšení spánku: Správná dýchací technika má pozitivní vliv na kvalitu spánku. S Oxygen Advantage™ můžete dosáhnout klidnějších nocí a energičtějších dní.

Podpora celkového zdraví: Správné dýchání má pozitivní vliv na imunitní systém, trávení a mnoho dalších funkcí těla. Oxygen Advantage™ vám pomůže dosáhnout celkového zlepšení zdraví.

Znáte to také?

 • Vstanete někdy ráno a jste unavení?
 • Dochází vám přes den energie?
 • Rychle se zadýcháte třeba při cestě do schodů? Cítíte, že máte velmi slabou kondici respiračního systému?
 • Máte časté virózy? Alergii? Astma?
 • Spíte s otevřenou pusou nebo vás trápí chrápání?
 • Sportujete a hledáte cesty, jak můžete vylepšit váš trénink a výkon?

Naučíte se zdravě dýchat

Dech je základ života, zdraví a psychické pohody. Bohužel většina z nás neměla štěstí a nikdo nás nenaučil dýchat správně. Díky kurzu začnete lépe okysličovat tkáně, orgány, svaly a mozek. A to vše velmi jednoduše a měřitelně již během kurzu.

Představte si:

 • že se ráno vzbudíte a budete se cítit nabití energií.
 • že budete mít dost energie na vše, co přes den děláte.
 • že půjdete do kopce nebo do schodů a zvládnete to v pohodě.
 • že omezíte na minimum až na nulu běžné virózy a rýmy.
 • že omezíte astma nebo alergii.
 • že spíte bez chrápání a pocitu žízně.
 • že díky jednoduchým cvičením zlepšíte aerobní kapacitu.
 • že můžete jednoduše simulovat vysokohorský trénink i ve městě.
 • že potlačíte chuť k jídlu a zhubnete přebytečná kila

Zajímá vás také odpověď na otázku:

Co je to zdravý dech?
Je to yogínský dech?
Je to usilovné dýchání s cílem „co nejvíce okysličit tělo“?
Jsou to hluboké nádechy a výdechy?

Tak jednoduchá otázka a v dnešní době tak časté téma. A přece se ta správná odpověď  hledá velmi těžko. V kurzu dostanete ty správné odpovědi :).

Co je metodika Oxygen Advantage™?

Jednoduché, vědecky potvrzené dechové techniky pro zlepšení zdraví a kondice. https://oxygenadvantage.com

Světově uznávaný autor a dechový specialista Patrick McKeown se od mladého věku potýkal s astmatem a spoléhal se na řadu léků i inhalátorů, dokud ve 26 letech neobjevil metodu Buteyko, která mu pomohla zbavit se příznaků. Díky hlubšímu studiu této metody a své dlouholeté praxi napsal založil celosvětově největší školu dechu OXYGEN ADVANTAGE™.

OA™ je série jedinečných dechových cvičení pro optimální zdraví a sportovní výkon. Cvičení se zaměřují na dva pilíře: funkční dýchání a simulaci výškového tréninku. Studujte vlastním tempem, online nebo s osobní podporou.

Dechové techniky OA™ pomohly milionům lidí na celém světě, od pacientů s astmatem až po olympioniky.

PROTOŽE VÁŠ PLNÝ POTENCIÁL JE JEN JEDEN DECH DALEKO.

Zdravotní přínosy

 • Zvýšení kapacity plic
 • Zlepšení spánku
 • Zvýšení energie
 • Významné posílení imunitního systému
 • Eliminace příznaků chronických onemocnění
 • A mnoho dalších

Necítíte se ve svém těle dobře? Ráno se budíte unavení a večer nemůžete usnout? Vaše imunita si vzala dlouhou dovolenou? Nebo jen potřebujete zlepšit svou fyzickou kondici a podávat lepší sportovní výkony? Pokud na některou z těchto otázek souhlasně přikyvujete hlavou, tak vězte, že právě ve vědomé práci s dechem můžete objevit elixír zdraví, příval energie a živou vodu pro všechny buňky ve vašem těle! Nadechněte se a přesvědčte se o tom, že svoje zdraví máte zcela ve svých rukou, respektive plicích…

Nejdůležitější je, jak dýcháme běžně přes den. Velmi, velmi důležité, jak provedeme každý den 16-26tis nádechů a výdechů. Teprve to pak ovlivní, jak budu dýchat při sportu, meditaci atd.. Trpíme chronickou hyperventilací. Nadechujeme se více a častěji než je potřeba. Tím ztrácíme CO2 z krve a máme pocit, že se dusíme, tak dýcháme víc, ale víc kyslíku nedostaneme. Při běžném dechu máme periferní saturaci O2 téměř 100% (95% v průměru). Sklenice je plná a více tam nedostaneme. Potřebujeme pracovat na tom, abychom ztráceli méně CO2. Přítomnost v těle nám umožňuje, aby se z krve uvolňoval kyslík. Jinak se drží v chemické vazbě. Dýchat nosem. Lehce, neviditelně, neslyšitelně, brániční. A naučím se sledovat dech. Když se začnu zadýchávat, tak si toho všimnu a koriguju a mám radost, že jsem si toho všimnul.