Terapie dechem

Individuální terapie
a tréninky přesně pro tebe

Jan Žalud - průvodce dechem

Mgr. Jan Žalud

Průvodce dechem
Certifikovaný facilitátor mezinárodní Breathwork organizace Breathing Space

“DECH JAKO SUPERSCHOPNOST! (SUPERPOWER!)”

brzy se vám ozveme

Individuální přístup
Stripe test mode activated

Zatím jste nevybral žádný produkt

Dech je pro většinu z nás něco tak automatického, že nás ani nenapadne přemýšlet nad jeho kvalitou či vylepšováním – a to je velká škoda! Právě dech může hrát klíčovou roli v kvalitě našeho života, zdraví, náladách, emocích, koncentraci, množství energie, kterou máme v průběhu dne k dispozici či ve sportovních výkonech. 


Mnohdy je řešení tak jednoduché, že se nám tomu ani nechce věřit a raději se poohlížíme po těch složitějších a na první pohled rafinovanějších. Jak však stará moudrá učení hlásají – vše co potřebujeme, všechna řešení, nástroje i odpovědi, které hledáme, máme již dávno v sobě – jen je nalézt a naučit se je ovládat! Ať už tě něco trápí, nebo se chceš jen cítit ještě lépe než nyní a toužíš opravdu ze svého života získat maximum, pojď do toho se mnou.

Udělej z dechu svojí sílu,
Práce s dechem je určená pro každého – muže, ženy i děti. Nejedná se o žádnou ezo techniku, ale napojení na přirozené fungování těla.
Práce na sobě skrz dech není o vytváření vzorů a následování guru. Naopak je to přirozená cesta každého člověka ke svému vlastnímu plnému potenciálu, sebevědomí a šťastnému životu. Pojď využít dech pro svůj osobní rozvoj i ty.

Pracuji ve 2 hlavních oblastech:

A) Zdravý dech a dechová cvičení pro každý den a noc

Za použití metody OA – Buteyko postupně přenastavíme tvůj dechový vzorec – všech 20-25 tisíců nádechů a výdechů za den. Zlepšíme zdraví i psychiku. Naučím tě, jak samostatně ovládat svůj dech ve stresových situacích i běžném životě.

B) Terapie dechem

 1. Uvolnění respirační kapacity a pocitu „nemohu se pořádně nadechnout“.
 2. Uvolnění stresu, bloků a omezujících vzorců.
 3. Nastartování radosti ze života, kreativy a vnitřní síly.

Osobní rozvoj pomocí dechu je terapeutická technika. Včetně úvodního rozhovoru, závěrečné integrace a podpory po terapii. Toto není technika pro domácí samostatné používání.

Proč využít individuální přístup?

Protože ti nabízím osobní podporu a péči, která je přizpůsobena tvým potřebám. Díky tomu můžeš dosáhnout efektivněji a rychleji pokroků, které potřebuješ. Ať se jedná o zlepšení zdraví a dechové kondice díky tréninkům zdravého dechu nebo hlubší práce na svém osobním rozvoji a tím vyšší úrovně pohody a vitality pomocí porozumění vašemu dechu a sobě v terapii dechem. V rámci individuálního plánu sestavíme společně ten nejúčinnější mix sezení. Po celou dobu trvání individuálního tréninku jsem ti k dispozici pro rychlé rady a konzultace. Dostáváš ode mě vždy zápis sezení včetně rozpisu cvičení pro svojí vlastní praxi.

Jak mám postupovat?

Pokud tě zajímá práce semnou, objednej si 15 minutový hovor zdarma, kde probereme tvůj záměr, vhodnost a konkrétní kroky vhodné právě pro tebe. Pokud chceš rovnou začít, vyber si a zaregistruj se na nejbližší volný termín v mém kalendáři.

Pokud máš dotazy

nebo si nejsi jistý/á, jaký program je ten pravý právě pro tebe, neváhej mě kontaktovat. Jsem tu pro tebe a rád ti poskytnu veškeré informace a podporu, kterou potřebuješ.

 • Vystup z každodenní rutiny.
 • Přeješ si změnit něco ve svém životě hned teď?
 • Nemáš chuť trávit čas na nekonečných terapiích?
 • Chceš se naučit meditovat?
 • Toužíš se spojit se svou intuicí?
 • Chceš znovu získat radost, jistotu, sílu a sebedůvěru?
 • Potřebuješ uvolnit napětí a stres?
 • Jsi často nerozhodný/á?
 • Chybí ti vnitřní klid?
 • Potřebuješ znovu nalézt inspiraci a energii?

Terapie dechem je sezení, kdy použiješ dech jako přirozený a velice účinný nástroj pro osobní rozvoj. Dechem jsme spojeni s naším nervovým systémem. Pomocí specifické dechové techniky tě přivedu do hlubokého meditačního stavu. Z celé řady dostupných terapií má obrovskou výhodu a to je to, že veškeré pokroky uděláš jen ty sám/sama se sebou bez zásahu třetí osoby. Veškeré “aha” momenty a poznání jsou trvalé, bez jojo efektu, jelikož probíhají na úrovni podvědomí a hlubokých programů. Celý proces umocní důkladná integrace, podpora a prostor pro zvědomění změn a pokroků.

Díky jemné a bezpečné dechové technice vstoupíš do svého podvědomí neboli na vibrační úrovni do théta vibrace. Těmto stavům se také říká rozšířené vědomí.

Techniky a dechová cvičení, které tě naučí správně dýchat 24/7. Cílem je lepší dodávka kyslíku do buněk, tkání, orgánů a mozku. Trénujeme cvičení tak, abychom změnili špatný podvědomý dechový vzorec.

Cvičení v rámci funkčního dechového tréninku jsou zaměřena na odstranění dýchání ústy, normalizaci dechového objemu, obnovení rovnováhy krevních plynů a posílení bránice. Tím se snižuje dušnost a příznaky včetně astmatu, úzkosti a stresu. Zlepšuje spánek a přispívá k celkovému zlepšení zdraví. U sportovců zlepšuje výkon a regeneraci.

Ano, v rámci individuálního tréninku je vhodné propojit dech a pohyb. A to například hodinové vycházce včetně výstupu například na kopce v Šáreckém nebo Prokopském údolí. Stejně tak při kondičním běžeckém tréninku

Jak sezení probíhá?

Proces individuálního sezení nebo tréninků je navržen tak, aby ti poskytl maximální komfort a podporu, kterou potřebuješ. Pomůžu ti prozkoumat tvé potřeby a společně vytvoříme plán, který ti pomůže dosáhnout tvých cílů.

Místo:

Sezení nebo trénink probíhá podle domluvy on-line nebo na živo.

Na živo se spolu setkáme podle tvých preferencí a podle předem sjednaného obsahu sezení. Nejčastěji se pohybuji na Praze 5 – Zličíně a na Praze 6 – Ořechovce. Na obou místech jsou setkání také možná. Pro trénink praxe zdravého dechu je také možné se sejít například v čajovně nebo využít jakéhokoliv parku a trénovat venku. V dlouhodobém programu je možné střídat on-line setkání a setkání na živo.

Délka terapie:

Trénink zdravého dechu, konzultace a koučink osobního rozvoje zabere zpravidla 1 hodinu. Terapie dechem 2 hodiny.

Opakování:

Celkem doporučuji vždy minimálně 5x sezení pro to, aby došlo k trvalým a měřitelným výsledkům.

Jakoukoliv práci s dechem je vhodné pravidelně opakovat. Ideální je tvá vlastní každodenní práce. Pokud pracuješ na zdravém dechovém vzorci, můžeme mít společný trénink 1x týdne nebo 1x za 14 dnů, pokud ti jde cvičení pomaleji. U terapie dechem stačí opakování 1x za měsíc.  

Měřitelnost:

Základem technik učení zdravého dechu jsou dva testy, díky kterým

Při sezení:

Na živo v mém prostoru ti vždy nabídnu čas a drobné občerstvení.

Po sezení:

Vždy dostaneš zápis našeho setkání s přehledem cvičení pro vlastní praxi.

Pro koho je vhodné?

Pro každého. Dysfunkčním dechem trpí 80% populace. Často konzultuji děti a společně s rodiči zlepšujeme dechové návyky a tím jejich zdraví. Stejně tak amatérské i profesionální sportovce, kteří potřebují lepší dechový vzorec pro lepší regeneraci a výkon ve sportu. Také dospělé ženy, muže nebo páry, kteří se vydají na cestu s dechem jako na cestu k sobě, lepším vztahům, zdraví a pocitu klidu a spokojenosti se životem. Techniky pomáhají eliminovat astma, alergie, úzkosti a strachy. Trénink zdravého dechu vyhledávají dnes lidé s pocitem respiračního nekomfortu a pocitu, že se nemohou svobodně nadechnout. To vše krásně společně rozdýcháme!

Ceník jednotlivých sezení

Individuální sezení terapie dechem

Dvouhodinové terapeutické sezení, vhodné pro 1–3 osoby. Tato terapie je navržena tak, aby ti pomohla objevit svojí vnitřní sílu a klid.


2 500 Kč

Individuální sezení s rituálem dle výběru

Tříhodinová cesta například s kakaovou ceremonií nebo se Sanangou. Ještě hlubší prožitek včetně osobní ceremonie, která ti umožní propojit se sebou, zvládnout velkou životní změnu nebo prožít hlubší transformaci.


4 000 Kč

Individuální koučink zdravého dechu OA-Buteyko technik

Hodinový trénink, zaměřený na zlepšení tvého dechu, psychické pohody, koncentrace a kreativy a získání dovedností pro udržení zdravého dechového vzoru.


1 000 Kč

Tým building

Speciální programy pro skupiny a firmy na míru, které podporují týmovou spolupráci a individuální osobní rozvoj. Workshop na míru kdekoliv v české republice: Zajistěte si večerní, půldenní nebo denní workshop s tématem a obsahem přesně podle vašeho výběru. Neváhejte mne kontaktovat a návrh vytvoříme společně.


Od 7 000 Kč

Dojezd: V případě dojezdu za klientem paušál 500,- v Praze nebo mimo Prahu 800 Kč za hodinu cesty + 5 Kč/km

Rád bych ti představil výhodné balíčky a zároveň optimální počty sezení, které ti umožní nejefektivněji využít individuálních terapií a kurzů zdravého dechu.

Balíček 5x Terapie dechem

Zahrnuje pět dvouhodinových terapeutických sezení. Tento balíček je ideální pro ty, kteří chtějí pravidelně a systematicky pracovat na zlepšení svého zdraví a psychické pohody.


11 500 Kč (sleva 500 Kč)

Balíček 5x Individuální kurz zdravého dechu

Obsahuje pět jednohodinových individuálních kurzů zdravého dechu. Tento balíček je vhodný pro ty, kteří chtějí získat konkrétní dovednosti a techniky pro získání nebo udržení zdravého dechového vzoru.


4 500 Kč (sleva 500 Kč)

Workshop na míru kdekoliv v české republice

Zajistěte si večerní, půldenní nebo denní workshop s tématem a obsahem přesně podle vašeho výběru. Neváhejte mě kontaktovat a návrh vytvoříme společně.


Cena dohodou

Všechny balíčky jsou k dispozici bez započítání dopravy a představují vynikající možnost investice do vašeho zdraví a pohody. Vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a začněte cestu k lepšímu dechu a celkovému blahu ještě dnes.