10.3 Neděle Magický Božský breathwork „Znovuzrození pomocí dechu“ s kakaovou ceremonií

Datum konání

10. 3. 2024    
17:00 - 20:00

Místo

Studio QUIS
Na Okraji 335/42, Praha 6

Kategorie

s kakaovou ceremonií

a léčivými hudebními nástroji

Praha, 10. 3. 2024, 17.00


Kouzelný večer s vědomým dechem, breathwork, ceremoniálním kakaem a léčivými hudebními nástroji…

Prožij s námi Znovuzrození pomocí dechu. Kouzelný večer, při kterém se můžeš podpořit svoji cestu . Provedeme Tě hlubinnou dechovou meditací za doprovodu léčivých nástrojů. Zažiješ sílu svého vlastního dechu, propojíš se se svým nitrem, se svojí podstatou a podpoří Tě jak Tvá vlastní vnitřní síla, tak universální energie.

Začneme kakaovou ceremonií, která následně umocní sílu dechu a propojí Tě s přítomným okamžikem. Prožiješ energetickou očistu a vstoupíš do hlubší úrovně vědomí.

Tato cesta bude o vnitřní síle a zároveň o pevnosti, kterou můžeš do svého života pozvat. Odlož každodenní myšlenky, všechny starosti, uvolni napětí a stres, a dovol si projevit své skutečné já, buď tím, kým si přeješ být. Probuď svoji vlastní podstatu.

Skrze dech, jemnou a přitom velmi silnou techniku vědomého dýchání, se dostaneš do stavu rozšířeného vědomí. Tyto stavy vědomí, které připomínají hlubokou meditaci, umožňují vidět svět, Universum, i nás samé, v hlubších souvislostech. Dovolují nám nahlédnout na život jinak. Do těchto stavů se dostaneme skrze vlastní dech.  Je to bezpečný a jemný proces, který si řídíš Ty sám/sama.


I Ty se můžeš…

  • dotknout hvězd…
  • spojit s univerzální energií…
  • přát si a manifestovat
  • zvýšit frekvence svého bytí…
  • naladit se na vyšší záměr…
  • žít v souladu se svojí Duší, Universem i Zemí…

Co Tě čeká? 

Energetická očista, kakaová ceremonie, hluboká meditace s dechem, léčivé tóny křišťálové pyramidy a jiných nástrojů…

Přijď zažít vědomý dech a otevři se zázrakům!

Breathwork – vědomý dech

Zavedeme Vás hlouběji skrze terapeutický vědomý dech, ve kterém se dějí přímo zázraky. Je to dech, který jde opravdu do hloubky, do každé buňky, do celého vědomí i nevědomí, do fyzického těla. Umožňuje úplný restart, uvolnění minulosti a otevření se přítomnému okamžiku.

Breathwork je skutečně cestou k sobě, cestou k vlastní duši. Skrze dech se dostáváme do prostoru, kde se můžeme naplno otevřít životu. Terapeutický rozsah breathwork je velmi široký. Skrz práci s dechem se dostáváme do rozšířených stavů vědomí. Tento stav je mostem mezi vědomím a nevědomím. Právě tam se lidská duše uzdravuje. Jsme schopni uvolnit potlačené emoce, nezpracované trauma, ale i bolest fyzického těla, prodýchat se do absolutního uvolnění, napojení se na sebe, své srdce i Universum.

Breathwork působí na všech úrovních – fyzické, emoční, mentální i duchovní. Podporuje odstraňování starých energií, vzorců, negativních myšlenek a emocí. Plným a vědomým dechem můžeme uvolnit to, co jsme drželi celý život, prožít odpuštění, nádherné propojení se vším, konečně vnímat sebe, svoji podstatu a své poslání.

Terapeutický dech je individuální cestou do nitra své vlastní duše a do svého srdce. Pro každého je tato cesta jedinečná a přesto je tam společná energie a hluboké propojení.

Ceremoniální kakao

Kakaové rituály a ceremonie existují ve společnosti již tisíce let. Pocházejí z mayských a aztéckých tradic ve Střední a Jižní Americe, kde se používají k duchovním, léčivým a ceremoniálním účelům pro vnitřní probuzení a tvůrčí vedení.

Při kakaové ceremonii pijeme kakao, abychom se znovu spojili s naší vnitřní esencí, která nás vede životem vpřed. Duch kakaa nám pomáhá spojit se sebou samými, více poznat sami sebe, odbourat negativní bloky, otevřít své srdce, najít mír v duši a projasnit svou mysl. Kakao neobsahuje žádné psychotropní ani halucinogenní látky, není se tedy třeba obávat žádných mimotělních zážitků. Každý však může vnímat účinky kakaa odlišně na základě individuální senzitivity a otevřenosti vůči kakau.

Léčivé hudební nástroje

Léčení a harmonizace zvukem byly známé již v dávných civilizacích. Jedním z těchto míst byl i Egypt, kdy se v pyramidách používaly zvukové vibrace ke zvýšení vlastní energie, dosažení vyšších sfér vědomí a duchovního poznání.

Během poslechu léčivých hudebních nástrojů  dochází k léčení těla na buněčné úrovni, k hluboké meditaci, a k transformačním procesům. V úrovních vnitřního klidu, kam nás nástroje dovedou, pomáhají odblokovat a vyčistit vědomé a podvědomé bloky, které jsou v nás uloženy, a které ovlivňují naše chování a životní situace. Každý nástroj působí na jinou čakru, a ovlivňuje tak emoční a energetické oblasti v lidském těle, které mají nezastupitelnou funkci při tvoření naší reality.

Kdo Tě provede?

Jsme Honza a Ester, dva facilitátoři terapeutického dechu. Potkali jsme se před pár lety a spojila nás láska k dechu. Oba jsme prošli výcvikem u breathwork školy Breathing Space. Baví nás práce s dechem, transformace, které zažíváme u našich klientů, a společné vedení breathwork cest.

Ester KozlovskáZakladatelka projektu Breathwork meditace, certifikovaná facilitátorka a lektorka breathwork v Breathing Space.

V roce 2019 založila projekt Breathwork meditace a vášnivě sdílí, jak kouzlit s vlastním dechem. Jejím domovem jsou už pár let Britské ostrovy, ale do Čech se pravidelně vrací právě s Breathwork meditacemi. Působí jako lektorka v mezinárodní škole Breathing Space, kde získala vlastní certifikaci. V České republice vede jediný Breathwork facilitátorský výcvik. Předávat breathwork považujie za své poslání.

Jan Žalud
Zakladatel projektu Terapie dechem, certifikovaný breathwork facilitátor v Breathing Space, certifikovaný instruktor OXYGEN ADVANTAGE®, kondiční specialista (FTVS UK), předseda sportovní akademie HESU, ředitel AMON System.Zkušenosti z vrcholového sportu ho naučily trpělivě postupovat k cíli, nezastavovat a neustále se posouvat vpřed. Mezi vášně Honzy patří sport, potápění, zdolávání 5 tis. hor, cestování a jednoznačně dech, který propojuje a integruje vše, co se doposud naučil.

Pro koho je workshop vhodný

Pro ženy, muže, páry… pro všechny, kteří chtějí poznat sílu dechu, zrelaxovat, získat energii, sílu, motivaci. Můžeš také přivést své rodinné příslušníky či přátele. Dech krásně spojuje a léčí jakékoliv vztahy. Nezáleží na tom, zda jsi pokročilý/á v oblasti meditací a osobního rozvoje, nebo to bude Tvé první setkání. Nezáleží ani na tom, zda chceš přijít jen tak pro zkušenost, nebo máš konkrétní téma, na kterém chceš pracovat. Všichni jsou vítáni bez rozdílu, a pro všechny vytvoříme bezpečný prostor bez hodnocení.


Praktické informace

Termín konání: neděle 10. 3. 2024, 17.00 – 20.00

Místo: Studio Quis, Klub Kapitána Nema, Na Okraji 335/42, 162 00 Praha 6

Cena workshopu: 1500 Kč za osobu. V ceně je zahrnuta účast na workshopu, lehké občerstvení před začátkem, voda, čaj, ceremoniální kakao a něco na zub na konci pro uzemnění.

Přijď, a připrav se na nezapomenutelný zážitek

pro Tvé tělo, mysl i duši.

Možná máš nějaké otázky…

Nejčastější dotazy

Bude to ezo?

Ano, ale krásně ezo :). Vydáš se do svého nitra, ale zároveň budeš stále nohama na zemi.

Je to vůbec pro mě?

Věříme tomu, že Tě sem něco zavedlo a pokud jsi dočetl/a až sem, tak si troufáme říct, že určitě!

Co když se nebudu moci zúčastnit?

Chápeme, že život se děje a že jsou situace, které nemůžeme předvídat. Pokud zjistíš, že se nemůžeš účastnit, tak nám co nejdřív napiš. Protože nás organizace stojí také nějaké úsilí, jsou tu storno podmínky: 30 a více dní před událostí vracíme celou částku, 14-29 dní před událostí: storno poplatky ve výši 50%, méně než 14 dní před událostí: storno poplatek v plné výši. Svá místa můžete někomu nabídnout, stejně tak i my evidujeme náhradníky, kterým místo nabídneme a v případě jejich účasti Ti vrátíme celou částku.

Jsou zde nějaké kontraindikace?

Ano jsou, terapeutický breathwork je aktivační dech a je potřeba vzít v úvahu jisté kontraindikace. Breathwork obecně není vhodný pro těhotné ženy, lidi trpící bipolární poruchou, schizofrenií, epilepsií, v případě vysokého krevního tlaku, diabetu druhého typu, astmatu, po nedávné operaci či zranění. Pokud je nějaká kontraindikace přítomna, technika dechu se dá upravit tak, aby bylo možné absolvovat workshop a terapeutický dech bezpečně, v daleko větší jemnosti. Terapeutický breathwork nenahrazuje odbornou lékařskou péči.

Nemám zkušenosti s Breathwork?

To vůbec nevadí. Workshopem budou provázet velmi zkušení facilitátoři, kteří Ti předají techniku dechu a budou tam pro Tebe.

Do kdy je nutné se přihlásit?

Čím dříve, tím lépe :).

Můžu se přihlásit s někým?

Ano, určitě. Můžeš přijít sám/sama, nebo se přihlásit s někým blízkým.

Mám další otázky...

Pokud máš další otázky, napiš nám, prosím, na nebo jan@terapiedechem.cz.