13.12 Breathwork, práce s dechem, meditace (vhodné i pro začátečníky), kapacita omezena – 6 míst

Datum konání

13. 12. 2023    
18:30 - 20:00

Rezervace

Rezervace uzavřeny

Místo

Slunná 27 Therapy centrum
Slunná 27, Praha 6

Kategorie

Malá skupina (5-7 účastníků) s individuálním přístupem ke každému účastníkovi. Otevřený kruh je tu pro ty, kteří chtějí začít používat dech vědomě, ať již pro své zdraví nebo duševní pohodu. Není důležité, zda-li s dechem již máte nějaké zkušenosti nebo vůbec ne. Veškeré techniky a cvičení budou probíhat na základní úrovni, bezpečně, v lehkosti a jednoduchosti.

Můžete se těšit na energetickou očistu s pomocí dechu. Zařazena bude vždy zhruba 30-40 min Breathwork terapie dechem.

Na dechu je krásné, že nás vede jemně bez zásahů třetích osob. Jsme tedy vždy v naprostém bezpečí a jen každý sám se sebou. Je to zároveň jedna z nejúčinnějších technik, kterou člověk může použít.

 • Cítíte se často ve stresu a těžko se vám zastavuje nebo zpomaluje?
 • Cítíte často fyzickou i mentální únavu?
 • Věnujete se svědomitě své rodině, práci, okolí a nemáte čas sami na sebe?
 • Cítíte, že by bylo dobré něco změnit, ale nevíte co a kde začít?
 • Jste po celém dnu unaveni a nechce se Vám do ničeho se večer pouštět?
 • Nemáte moc příležitostí, jak se uvolnit a napojit na sebe?
 • Říkáte si někdy, že by bylo fajn potkat se s lidmi na stejné vlně?

Představte si, že po hodině věnované sobě:

 • Odcházíte nabiti energií a hodina utekla, jako by to bylo 20minut.
 • Jste mentálně a fyzicky osvěženi.
 • Hodili jste aktuální starosti za hlavu a najednou se zdají mnohem méně důležité.
 • Máte skvělý pocit ze sebe-péče a času, který jste věnovali jen a jen sobě.
 • Začnou se Vám rovnat priority a může se vynořit nová vize dalších kroků, které potřebujete udělat.
 • Odcházíte s pocitem propojení a pocitu podpory od stejně naladěných lidí.

Cena:
Jednorázový vstup: 900,-

Místo konání:
Slunná 27 Therapy centrum, Praha 6 – Střešovice
https://www.slunna27.cz/#kontakt

 

🕒 Otevřený kruh bude probíhat v následujících termínech a časech:
Pokračování od ledna 2024 bude vypsáno.

🌬️ Breathwork terapie: Každý večer zahrnuje zhruba 20 minut Breathwork terapie dechem, která vám umožní propojit se se svým dechem a pročistit svou energii.

🧘 Meditace a obnova: Vedle Breathwork terapie si užijete také meditační prvky, které vám pomohou uvolnit stres a napětí, najít klid a soustředění v každodenním shonu a dopřát si chvíli jen pro sebe. Naše setkání jsou zaměřena na regeneraci vaší duševní i fyzické energie.

👥 Malá skupinka pro silnější účinky: Abyste získali maximální prožitek, pracuji s malou skupinkou účastníků. Toto intenzivní prostředí nám umožní vytvořit hlubší a silnější energetické spojení s ostatními a sami se sebou.

🌟 Pro Koho je otevřený kruh určen: Tato událost je vhodná pro všechny, kteří cítí potřebu vědomě pracovat se svým dechem. Bez ohledu na to, zda máte zájem o zlepšení svého fyzického zdraví, duševní pohodu nebo jen zvýšení svého vědomí, Otevřený kruh je pro vás!

🎁 Zajímavý bonus: Každý účastník obdrží malý dárek na podporu vašich dalších dechových a meditačních praktik.

📅 Rezervace: S ohledem na malý počet účastníků je rezervace nutná. Rezervujte si své místo co nejdříve, nejlépe předplacením 4 večerů do konce roku 2023 se slevou.

Těším se na setkání s vámi! Přijďte a spojte se se svým vnitřním já!

Kdo Vás bude provázet?

Jan Žalud

Zakladatel projektu Terapie dechem, certifikovaný breathwork facilitátor v Breathing Space, mentor Breathing Space, certifikovaný instruktor OXYGEN ADVANTAGE®, kondiční specialista (FTVS UK), předseda sportovní akademie HESU, ředitel AMON System.

Zkušenosti z vrcholového sportu ho naučily trpělivě postupovat k cíli, nezastavovat a neustále se posouvat vpřed. Mezi vášně Honzy patří sport, potápění, zdolávání 5 tis. hor, cestování a jednoznačně dech, který propojuje a integruje vše, co se doposud naučil.

Vedení tréninků Honzu nesmírně baví. Sám si prošel těžkým obdobím a dech byl tím hlavním, co mu pomohlo. Honzu fascinuje fakt, že i když se po většinu života pohyboval ve vrcholovém sportu, nikdy se nesetkal s tím, že by ho někdo učil správně dýchat. Naopak viděl okolo sebe u sportovců časté zdravotní komplikace jako astma, alergie a časté virózy. Nyní je jasné, že velká část je způsobená špatným způsobem dýchání. Proto se nyní velmi rád dělí o zkušenosti a poznatky se svými klienty.

Kdy workshop není vhodný? 

 • Breathwork a veškeré dechové techniky jsou obecně velmi bezpečné. U většiny z nich dokonce nehraje roli ani většina akutních zdravotních problémů. Přesto jsou zde situace, kdy je nutné účast minimálně zvážit, případně po dohodě s instruktorem upravit techniku dechu. Pokud máte nějaký akutní zdravotní problém, doporučuji konzultaci s facilitátorem předem.

 

Rezervace

Rezervace uzavřeny.

Nejčastější dotazy

Je vhodná účast s partnerem/partnerkou?

Určitě. Společný zážitek z takové akce je vždy krásné prožívat společně. Můžete tím vnést novou energii do vašeho vztahu, prodýchat a propustit staré bolesti a zranění. A pokud jste single, je takový víkend skvělou příležitostí poznat nové lidi a změnit svoji sociální bublinu :).

Jaké jsou kontraindikace?
 • Breathwork je bezpečnou technikou, ale jsou zde situace, kdy je nutné upravit techniku dýchání či zvážit účast. Pokud se vás týká některá z níže uvedených kontraindikací, je doporučená konzultace s facilitátorem před absolvováním Breathwork.
 • Kontraindikace, při kterých je třeba zvážit účast: těhotenství, poškození zraku či očního nervu (např. odchlípnutá sítnice,  kardiovaskulární onemocnění, srdeční infarkt či mrtvice v posledních letech, aneurysma břišní či hrudní aorty, nekontrolované onemocnění štítné žlázy, neléčené astma, bipolární porucha, schizofrenie či jiné psychiatrické onemocnění, v případě hospitalizace z důvodů psychiatrického onemocnění v posledních letech, pokud používáte léky na ředění krve, v případě posttraumatického syndromu, nedávný chirurgický zákrok či zranění, osteoporóza.
Je akce vůbec pro mě?

Jestli jsi se dostal/dostala až sem, tak určitě :). Navíc jsou obecně akce, kurzy, terapie a workshopy spojené s dechem vhodné pro úplné začátečníky i pro prohlubování cesty pokročilých. Není vůbec nutná jakákoliv předchozí praxe meditací, cvičení atp..

Ve zkratce, jak bude sezení probíhat?
 • Povíme si podrobněji o tom, co Vás čeká, o technice, o průběhu, o bezpečnosti a bezpečném prostoru
 • Připravíme si záměr
 • Řekneme si něco o Dechu jako takovém
 • Naladíme se jemnou a lehkou kakaovou ceremonií s meditací
 • Projdeme samotnou terapií vědomého spojeného dechu
 • Uzemníme a integrujeme, občerstvíme
Proč a jak využívat moc kakaových rituálů?

Historicky bylo kakao vždy považováno Středo a Jiho-Americkými kulturami, jako byli Mayové, Aztékové, za velmi mocné afrodiziakum, exotickou pochutinu a lék. Jeho latinský název Theobroma Cacao se doslovně překládá jako „strava bohů“, kdy Thea = Bůh, Broma = potrava.

Kakaové rituály ve společnosti existují již tisíce let. Pocházejí z mayských a aztéckých tradic ve Střední a Jižní Americe, kde se používají k duchovním, léčivým a ceremoniálním účelům pro vnitřní probuzení a tvůrčí vedení. Čisté kakao se používá jako lék na otevření srdce, aby lidé mohli bezpečně zažít probuzení, zjevení a vnitřní uzdravení. Kakao se používá v posvátném léčivém rituálu, kde jsou stanoveny záměry, odemčeny euforické stavy, uvolněny negativní emoce a jsme pak schopni se napojit sami na sebe a láskyplnou energii v našem těle.

Kakaový rituál nám poskytuje příležitost poskytnout si bezpečný prostor na okamžik zastavení a zklidnění v tomto chaotickém a stresuplném světě. Jedná se o perfektní čas na to se odpojit od externího světa a za podpory jemného vedení kakaa se ponořit do nitra nás samotných, napojit se na své podvědomí a na svou intuici.

Kakao je mocná medicinální rostilna, která nám pomáhá uvolnit emoční bloky, které nám již nejsou ku prospěchu, najít odpuštění a soucit s námi samotnými i k ostatním, a ukazuje nám cestu vpřed, k překonání strachu z nezbytných životních změn.

Kakao nám umožňuje spojit se s potlačenými a neprožitými emocemi, automatizovanými vzorci chování, zvyky a závislostmi, které máme zakořeněny hluboko v podvědomí a bezpečně je vypustit a uvolnit.

VYUŽITÍ KAKAOVÝCH RITUÁLŮ:

 • prohloubení jógové praxe
 • prohloubení meditativních stavů
 • v rámci mindfulness praxe
 • pro uvolnění emocí, bloků, strachů a stresu
 • opuštění již nefunkčních přesvědčení a škodlivých vzorců chování
 • prohloubení partnerských vztahů
 • otevření kreativity pro tvorbu
 • napojení na vlastní nitro a intuici – otevření srdce
 • ženské kruhy – prohloubení sdílení a posílení bezpodmínečné lásky