31.10 Breathwork workshop práce s dechem + Kakaová ceremonie, kapacita omezena – 10 míst

Datum konání

31. 10. 2023    
18:00 - 20:30

Rezervace

Rezervace uzavřeny

Místo

Studio Pro
Polská 6, Praha 2 - Vinohrady

Kategorie

Zážitkový workshop se spojením dechu a kakaa. Cesta k sobě, do svého srdce. Ke klidu a energetické obnově. Dovolte si být o kousek víc tím, kým jste. Poznejte sílu dechu a vyzkoušejte si na vlastní kůži jednu z nejsilnějších a nejefektivnějších technik pro celkový posun v životě. Jak z pohledu fyzického těla, tak duševního či spirituálního. Breathwork akceleruje jakoukoliv práci na vlastním rozvoji x10.

Dechem Vás provede jemná technika tzv. Breathwork CCB.- tedy vědomý spojený dech. Je to bezpečný a jemný způsob, který si řídíte vy sami. Stále máte nad celým procesem kontrolu a můžete se bez obav v jemnosti a bezpečném prostoru pustit do maximálního uvolnění.

Dech Vás provede k uvolnění, znovuzrození a energetické očistě. Pojďte uvolnit napětí a stres, propustit nepotřebné myšlenky a odložit starosti všedních dní.

Máte někdy pocit nedostatku energie?

Budíte se ráno unaveni? Nedaří se Vám vypnout hlavu a meditovat? Rádi byste v životě něco změnili, ale nemůžete se rozhodnout, kde začít? Máte pocit, že byste mohli být šťastnější a radovat se z každého dne? Nemůžete se zbavit myšlenek na to, co se děje okolo nás a stresuje vás vnější prostředí? Je velmi pravděpodobné, že již po jedné zkušenosti se posunete o kousek dál. Pro dlouhodobý efekt to však nestačí. Možná vás dech neosloví, možná vás zavolá až s odstupem za nějaký čas. Vše má svůj čas a místo. Důležité je, aby rozhodnutí bylo vaše a ze srdce. Dech lze použít kdykoliv a není možné o nic přijít. Lze pracovat s vhodným cvičením na denní bázi nebo použít nejsilnější variantu Breathwork práce jednou za čas. U Breathwork se doporučuje projít maximálně jednou terapií za týden z důvodu potřeby intergrace. Minimálně je doporučeno pro efekt kumulace a návaznosti projít jedním Breathwork sezením za 5 týdnů.

Pokud budete cítit volání vlastního dechu, můžete mě kdykoliv oslovit pro konzultaci vhodných kurzů a technik. U Breathwork je pro dosažení dlouhodobého efektu potřeba projít minimálně základním cyklem 5ti sezení. Pro maximální efekt a zaručený kvantový skok v životě doporučuji balíček 10ti sezení.

Workshop je vhodný pro každého. Pokud máte aktuální zdravotní problémy a medikaci, přečtěte si prosím kontraindikace níže. Pokud s účastí z těchto důvodů váháte, kontaktujte mě pro konzultaci.

Důležité informace:

Workshop se koná: Studio Pro, Polská 6, Praha 2 – Vinohrady
Termín konání: úterý 31. 10. 2023, 18:00 – 20.30
Cena workshopu: 1200 Kč

V ceně je zahrnuto ceremoniální kakao, drobné občerstvení, voda, čaj, ovoce, sušenky a čokoláda.

Co je to kakaový rituál (ceremonie)?

Kakaové rituály ve společnosti existují již tisíce let. Pocházejí z mayských a aztéckých tradic ve Střední a Jižní Americe, kde se používají k duchovním, léčivým a ceremoniálním účelům pro vnitřní probuzení a tvůrčí vedení. Při kakaové ceremonii pijeme kakao, abychom se znovu spojili s naší vnitřní esencí, která nás vede životem vpřed. Duch kakaa nám pomáhá spojit se sami se sebou, více poznat sám sebe, odbourat negativní bloky, otevřít své srdce, najít mír v duši a projasnit svou mysl. Kakao neobsahuje žádné psychotropní ani halucinogenní látky, není tedy třeba se obávat žádných mimotělních zážitků. Každý však může vnímat účinky kakaa odlišně na základě individuální senzitivity a otevřenosti vůči kakau.

Pro koho je workshop?

Pro každého – ženy, muže, páry kteří chtějí poznat sílu dechu, relaxovat, získat energii, sílu, motivaci. Můžete také přivést své rodinné příslušníky. Dech krásně spojuje a léčí rodinné vztahy. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí v oblasti meditací a osobního rozvoje nebo je to Vaše první zkušenost. Nezáleží ani na tom, zda chcete přijít jen tak pro zkušenost nebo máte něco konkrétního, na čem chcete pracovat. Všichni jsou vítáni bez rozdílu a pro všechny vytvoříme bezpečný prostor bez hodnocení.

Poznejte sílu vlastního dechu!

Možná již o dechu nějaký čas přemýšlíte? Máte nějaké otázky? Nejasnosti? Budete mít možnost dozvědět se něco nového a hlavně zažít sílu dechu v praxi. Možná se dotkneme při úvodním povídání a zahřívacích cvičeních i „Zdravého dechu“. Ale to bude pro tento večer pouze okrajové téma. Hlavně se budeme věnovat terapeutickému vědomému dechu. A tento večer se dostanete skrze terapeutický vědomý dech neboli Breathwork hlouběji.

Dech vás při této technice vezme na cestu, která bude pokaždé jiná. S každým sezením velmi účinně odloupnete třeba hned několik vrstev pověstně cibule nánosů uvnitř nás. Tyto nánosy nám neumožňují prožívat naplno přítomnost a radovat se ze života. Zhoršují stavy stresu a přináší celou řadu fyzických problémů. Díky dechu – nejdostupnějšímu nástroji a jednoduché technice umožníte restart všem procesům a vzorcům podvědomí. Začnete uvolňovat minulost, emoce a otevírat se přítomnému okamžiku. Je možné, že uvolníte to, co vás trápí celý život, odpustíte sobě i druhým a propojíte se s pocitem štěstí, lásky a energie.

Terapeutický dech je individuální cestou do nitra své vlastní duše a svého srdce. Pro každého je tato cesta jedinečná a přesto je tam společná energie a hluboké propojení.

Kdo Vás bude provázet?

Jan Žalud

Je průvodcem terapeutického dechu školy Breathing Space. Založil projekt Terapie Dechem. Zaměřuje se na individuální a skupinová sezení, dechovou terapii a praxi zdravého způsobu dýchání. Při workshopech rád zapojuje rituál s kakaem, šamanské bubny a další hudební nástroje, které podporují cestu.

 

Rezervace

Rezervace uzavřeny.

Nejčastější dotazy

Je vhodná účast s partnerem/partnerkou?

Určitě. Společný zážitek z takové akce je vždy krásné prožívat společně. Můžete tím vnést novou energii do vašeho vztahu, prodýchat a propustit staré bolesti a zranění. A pokud jste single, je takový víkend skvělou příležitostí poznat nové lidi a změnit svoji sociální bublinu :).

Jaké jsou kontraindikace?
 • Breathwork je bezpečnou technikou, ale jsou zde situace, kdy je nutné upravit techniku dýchání či zvážit účast. Pokud se vás týká některá z níže uvedených kontraindikací, je doporučená konzultace s facilitátorem před absolvováním Breathwork.
 • Kontraindikace, při kterých je třeba zvážit účast: těhotenství, poškození zraku či očního nervu (např. odchlípnutá sítnice,  kardiovaskulární onemocnění, srdeční infarkt či mrtvice v posledních letech, aneurysma břišní či hrudní aorty, nekontrolované onemocnění štítné žlázy, neléčené astma, bipolární porucha, schizofrenie či jiné psychiatrické onemocnění, v případě hospitalizace z důvodů psychiatrického onemocnění v posledních letech, pokud používáte léky na ředění krve, v případě posttraumatického syndromu, nedávný chirurgický zákrok či zranění, osteoporóza.
Ve zkratce, jak bude sezení probíhat?
 • Povíme si podrobněji o tom, co Vás čeká, o technice, o průběhu, o bezpečnosti a bezpečném prostoru
 • Připravíme si záměr
 • Řekneme si něco o Dechu jako takovém
 • Naladíme se jemnou a lehkou kakaovou ceremonií s meditací
 • Projdeme samotnou terapií vědomého spojeného dechu
 • Uzemníme a integrujeme, občerstvíme
Je akce vůbec pro mě?

Jestli jsi se dostal/dostala až sem, tak určitě :). Navíc jsou obecně akce, kurzy, terapie a workshopy spojené s dechem vhodné pro úplné začátečníky i pro prohlubování cesty pokročilých. Není vůbec nutná jakákoliv předchozí praxe meditací, cvičení atp..

Proč a jak využívat moc kakaových rituálů?

Historicky bylo kakao vždy považováno Středo a Jiho-Americkými kulturami, jako byli Mayové, Aztékové, za velmi mocné afrodiziakum, exotickou pochutinu a lék. Jeho latinský název Theobroma Cacao se doslovně překládá jako „strava bohů“, kdy Thea = Bůh, Broma = potrava.

Kakaové rituály ve společnosti existují již tisíce let. Pocházejí z mayských a aztéckých tradic ve Střední a Jižní Americe, kde se používají k duchovním, léčivým a ceremoniálním účelům pro vnitřní probuzení a tvůrčí vedení. Čisté kakao se používá jako lék na otevření srdce, aby lidé mohli bezpečně zažít probuzení, zjevení a vnitřní uzdravení. Kakao se používá v posvátném léčivém rituálu, kde jsou stanoveny záměry, odemčeny euforické stavy, uvolněny negativní emoce a jsme pak schopni se napojit sami na sebe a láskyplnou energii v našem těle.

Kakaový rituál nám poskytuje příležitost poskytnout si bezpečný prostor na okamžik zastavení a zklidnění v tomto chaotickém a stresuplném světě. Jedná se o perfektní čas na to se odpojit od externího světa a za podpory jemného vedení kakaa se ponořit do nitra nás samotných, napojit se na své podvědomí a na svou intuici.

Kakao je mocná medicinální rostilna, která nám pomáhá uvolnit emoční bloky, které nám již nejsou ku prospěchu, najít odpuštění a soucit s námi samotnými i k ostatním, a ukazuje nám cestu vpřed, k překonání strachu z nezbytných životních změn.

Kakao nám umožňuje spojit se s potlačenými a neprožitými emocemi, automatizovanými vzorci chování, zvyky a závislostmi, které máme zakořeněny hluboko v podvědomí a bezpečně je vypustit a uvolnit.

VYUŽITÍ KAKAOVÝCH RITUÁLŮ:

 • prohloubení jógové praxe
 • prohloubení meditativních stavů
 • v rámci mindfulness praxe
 • pro uvolnění emocí, bloků, strachů a stresu
 • opuštění již nefunkčních přesvědčení a škodlivých vzorců chování
 • prohloubení partnerských vztahů
 • otevření kreativity pro tvorbu
 • napojení na vlastní nitro a intuici – otevření srdce
 • ženské kruhy – prohloubení sdílení a posílení bezpodmínečné lásky