24.10 Interaktivní beseda – Rozdýchej to. Jak využít kapacitu našeho dechu pro lepší energii, vnitřní klid a posílení zdraví.

Datum konání

24. 10. 2023    
18:00 - 19:30

Dech je jedním z nejsilnějších nástrojů pro dosažení celkového zdraví a harmonie. Na této jedinečné besedě se dozvíte, jak využít dechové techniky k posílení svého těla a mysli. Život je plný stresu a výzev. Dech je nejefektivnější nástroj, kterým se můžeme vyrovnat se stresem, získat vnitřní klid a nabit se energií pro každý den.

PROČ BESEDA O DECHU?

  • Poznat o čem je dech a proč je důležitý pro život a zkvalitnění života.
  • Jedinečná šance na seznámeni s oblastí dechu. Získání základní představy o vhodných technikách. O správném a nesprávném dýchaní.
  • Dech je nejsilnější nastroj který máme. Dechem můžeme ovlivnit náš autonomní systém.
  • Dozvíte se věci které opravdu nečekáte.
  • Zboříme mýty, které vás překvapí.

Proč byste na tuto přednášku měli přijít?

  • 1. Získejte přehled o zdravém dechu: Existuje spousta informací o dechových technikách, ale zřídka získáme celkový přehled o tom, co je skutečně zdravý dech. Na této přednášce vám poskytneme jasný rámec pro pochopení toho, co zahrnuje zdravý dech a jaké techniky jsou pro něj nejefektivnější.
  • 2. Odpovědi na vaše otázky: Ptáte se, jaké techniky jsou pro vaše tělo dlouhodobě bezpečné a prospěšné? Máte pochybnosti ohledně vlivu dechových cvičení na vaše zdraví? Na této přednášce budeme mít prostor pro zodpovězení vašich otázek a nejasností.
  • 3. Zkušenost s breathworkem: Připravte se na interaktivní zážitek, kde si vyzkoušíte jednoduchá dechová cvičení.
  • 4. Důraz na vědecký přístup: Zdůrazníme důležitost vědeckého a lékařského podkladu pro dechové techniky a jejich vliv na zdraví. Nejde jen o marketingové sliby, ale o to, jak skutečně pozitivně ovlivnit váš organismus.
  • 5. Dech a otužování: Rozklíčujeme spojení mezi dechem a otužováním. Jak tělo reaguje na otužovací praktiky a jak mohou posílit efekt vašeho dechového cvičení pro zdraví a odolnost.

Důležité informace:

Workshop se koná: Centrum Loreto, Štorchova 1555/5, 180 00 Praha 8-Palmovka, Česko
Termín konání: středa 24.10.2023, 18:00 – 19.30
Cena workshopu: 550 Kč na místě, v předprodeji 400 Kč.

Registrace: www.centrumloreto.cz

Kdo besedu povede?

Jan Žalud

Zakladatel projektu Terapie dechem, certifikovaný breathwork facilitátor v Breathing Space, mentor Breathing Space, certifikovaný instruktor OXYGEN ADVANTAGE®, kondiční specialista (FTVS UK), předseda sportovní akademie HESU, ředitel AMON System.

Zkušenosti z vrcholového sportu ho naučily trpělivě postupovat k cíli, nezastavovat a neustále se posouvat vpřed. Mezi vášně Honzy patří sport, potápění, zdolávání 5 tis. hor, cestování a jednoznačně dech, který propojuje a integruje vše, co se doposud naučil.

Vedení tréninků Honzu nesmírně baví. Sám si prošel těžkým obdobím a dech byl tím hlavním, co mu pomohlo. Honzu fascinuje fakt, že i když se po většinu života pohyboval ve vrcholovém sportu, nikdy se nesetkal s tím, že by ho někdo učil správně dýchat. Naopak viděl okolo sebe u sportovců časté zdravotní komplikace jako astma, alergie a časté virózy. Nyní je jasné, že velká část je způsobená špatným způsobem dýchání. Proto se nyní velmi rád dělí o zkušenosti a poznatky se svými klienty.