KURZ: DECH JAKO SUPERSCHOPNOST, pondělí 20.5 večer

Datum konání

20. 5. 2024    
18:45 - 20:15

Místo

Namastery centrum
U Pernikářky 111/2a, Praha 5, 150 00

Kategorie

Dech je pro většinu z nás něco tak automatického, že nás ani nenapadne přemýšlet nad jeho kvalitou či vylepšováním – a to je velká škoda! Právě dech může hrát klíčovou roli v kvalitě našeho života, zdraví, náladách, emocích, koncentraci, množství energie, kterou máme v průběhu dne k dispozici či ve sportovních výkonech. 

Mnohdy je řešení tak jednoduché, že se nám tomu ani nechce věřit a raději se poohlížíme po těch složitějších a na první pohled rafinovanějších. Jak však stará moudrá učení hlásají – vše co potřebujeme, všechna řešení, nástroje i odpovědi, které hledáme, máme již dávno v sobě – jen je nalézt a naučit se je ovládat! Ať už vás něco trápí, nebo se chcete jen cítit ještě lépe než nyní a toužíte opravdu ze svého života získat maximum, zúčastněte našeho se kurzu.


“DECH JAKO SUPERSCHOPNOST” s Janem Žaludem, certifikovaným breathwork facilitátorem a udělejte z dechu vaši sílu, díky které budete moci ovládat věci, které jste si doposud mysleli, že ovládat nelze!


Praktické informace

Termín konání první lekce Masterclass: pondělí 20. 5. 2024, 18.00 – 19.30
Další termíny: 4 x pondělky v červnu: 3.6, 10.6, 17.6 a 24.6
Místo a přihlášení: centrum Namastery, U Pernikářky 111/2a, 150 00 Praha 5
NOVINKY NA WEBU NAMASTERY: LINK K ZAKOUPENÍ MASTERCLASS: 2LINK K ZAKOUPENÍ KURZU (nyní early bird cena): 

Cena:
❗️EARLY BIRD při zakoupení do  20.5. (balíček Kurz + Masterclass): 5680 Kč Člen / 5990 Kč Nečlen❗️
➡️ KURZ (včetně Masterclass) při zakoupení po 20.5.: 6090 Kč Člen / 6390 Kč Nečlen
➡️ MASTERCLASS (samostatně) 20.5.: 890 Člen / 990 Nečlen
➡️ KURZ BEZ MASTERCLASS (možnost zakoupení pouze na recepci studia) : 5200 Kč Člen / 5400 Kč Nečlen

V ceně je zahrnuto: lehké občerstvení, voda, čaj. Podklady ke cvičením a testům. Podpora lektora prostřednictvím WhatsApp a podpora a sdílení celé skupiny v rámci skupinového WhatsApp. Po skončení vždy proběhne neformální otevřená diskuze.


CO V RÁMCI KURZU ZÍSKÁŠ?

✔️dechové techniky pro vlastní denní praxi, díky nimž se naučíš například ovládat svůj parasympatický nervový systém a budeš si umět během chvilky navodit pocit zklidnění, snížit svůj stres a napětí

✔️techniky, které ti pomohou udržovat tvé dýchací cesty silné a zdravé, což je zásadní pro prevenci infekcí a alergických reakcí

✔️upravíš si svůj běžný dechový vzorec tak, aby co nejlépe přispíval k tvému celkovému zdraví, vitalitě a imunitě (lepší okysličení tkání, orgánů, svalů a mozku)

✔️budeš dýchat zdravěji a efektivněji ve volném čase při procházkách,na kole nebo při jakémkoliv sportu

✔️dýchání se pro tebe stane zábavnou hrou, se kterou budeš chtít experimentovat

✔️jakoukoliv volnou chvíli si budeš moci zkrátit krátkými účinnými dechovými technikami, které vaše tělo připraví na jakýkoliv potřebný výkon – zaměřenou pozornost a koncentraci, doplnění energie, při dlouhém a produktivním dni, přípravu a utlumení před spánkem, uvolnění při stavech úzkosti, strachu… nepotřebujete k tomu nic, pouze své tělo a znalost technik

✔️zlepšení dechové kondice pro lepší sportovní výkonnost

✔️dech, pro lepší a kvalitnější spánek

✔️dozvíš se jak pomocí dechu meditovat

To vše jednoduše a měřitelně. Své pokroky budeš moci sledovat pomocí jednoduchých nástrojů, které se na kurzu naučíš. Probereme vše, od faktů s mýty o dechu, až po praktická cvičení a základní techniky pro každý den.


CO JE SPRÁVNÝ DECH PRO CELÝ DEN?

Tak jednoduchá otázka a v dnešní době tak časté téma. A přece se ta správná odpověď hledá velmi těžko. V kurzu dostanete ty správné odpovědi :).

SCHÉMA KURZU:

➡️ PRVNÍ LEKCE KURZU= MASTERCLASS
– základní principy a informace o dechu, testování svého dechu, základní techniky práce s dechem
Masterclass lze zakoupit samostatně, nebo ve zvýhodněném balíčku jako součást kurzu (viz níže)

➡️ 5 LEKCÍ KURZU – rozvíjení technik, hlubší práce s dechem, podrobné informace a zajímavosti, průběžné testování zlepšení dechového vzorce všech účastníků, whatsup skupina s možnosti sdílení poznatků a průběžných dotazů po dobu kurzu, tištěné materiály.


PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ?

👉🏼 pro všechny, kdo si chtějí rozšířit obzory, zkvalitnit život a udělat ze svého dechu svou superschopnost
👉🏼pro amatérské i vrcholové sportovce, kteří chtějí zvýšit svou výkonnost
Je vhodný pro všechny od začátečníků po pokročilé. Kurz nedoporučujeme v období těhotenství.


Kurz je také vhodný, pokud jste někdy řešili otázky?

  • Vysoké míry únavy po probuzení?
  • Nízké energie během dne?
  • Častých viróz a respiračních onemocnění?
  • Jak omezit alergii? Astma?
  • Nevíš, jak začít s otužováním?
  • Spaní s otevřenou pusou nebo chrápání?
  • Již jsi se otužoval/a, ale odradilo tě to?
  • Nemáš rád/a studenou vodu? A přesto by ses rád/a otužoval/a?

Co je metodika Oxygen Advantage™?

Jednoduché, vědecky potvrzené dechové techniky pro zlepšení zdraví a kondice. https://oxygenadvantage.com

Světově uznávaný autor a dechový specialista Patrick McKeown se od mladého věku potýkal s astmatem a spoléhal se na řadu léků i inhalátorů, dokud ve 26 letech neobjevil metodu Buteyko, která mu pomohla zbavit se příznaků. Díky hlubšímu studiu této metody a své dlouholeté praxi napsal založil celosvětově největší školu dechu OXYGEN ADVANTAGE.

OA™ je série jedinečných dechových cvičení pro optimální zdraví a sportovní výkon. Cvičení se zaměřují na dva pilíře: funkční dýchání a simulaci výškového tréninku. Studujte vlastním tempem, online nebo s osobní podporou.

Dechové techniky OA™ pomohly milionům lidí na celém světě, od pacientů s astmatem až po olympioniky.

Kdo Vás bude provázet?

Jan Žalud

Zakladatel projektu Terapie dechem, certifikovaný breathwork facilitátor v Breathing Space, mentor Breathing Space, certifikovaný instruktor OXYGEN ADVANTAGE®, kondiční specialista (FTVS UK), předseda sportovní akademie HESU, ředitel AMON System.

Zkušenosti z vrcholového sportu ho naučily trpělivě postupovat k cíli, nezastavovat a neustále se posouvat vpřed. Mezi vášně Honzy patří sport, potápění, zdolávání 5 tis. hor, cestování a jednoznačně dech, který propojuje a integruje vše, co se doposud naučil.

Vedení tréninků Honzu nesmírně baví. Sám si prošel těžkým obdobím a dech byl tím hlavním, co mu pomohlo. Honzu fascinuje fakt, že i když se po většinu života pohyboval ve vrcholovém sportu, nikdy se nesetkal s tím, že by ho někdo učil správně dýchat. Naopak viděl okolo sebe u sportovců časté zdravotní komplikace jako astma, alergie a časté virózy. Nyní je jasné, že velká část je způsobená špatným způsobem dýchání. Proto se nyní velmi rád dělí o zkušenosti a poznatky se svými klienty.

Kdy workshop není vhodný?

  • Dechová cvičení OA™ jsou velmi bezpečná. Dokonce jsou v celé řadě případů velmi vhodná i pro rekonvalescenci. Pokud si nejste jisti, doporučuji konzultaci s lektorem před absolvováním kurzu.
  • Kontraindikace, při které nedoporučuji účast: těhotenství.

Praktické informace – rekapitulace

Termín konání Mastercalss lekce: pondělí 20. 5. 2024, 18.00 – 19.30 a dále každé pondělí do konce června
Místo: centrum Namastery, U Pernikářky 111/2a, 150 00 Praha 5
Cena workshopu: V ceně je zahrnuta účast na workshopu, lehké občerstvení před začátkem, voda, čaj, ceremoniální kakao a něco na zub na konci pro uzemnění.
Přijď, a připrav se na nezapomenutelný zážitek pro Tvé tělo, mysl i duši.

Možná máš nějaké otázky…

Nejčastější dotazy