Terapie dechem v centru Slunná P6, pravidelně (vhodné i pro začátečníky) 12.6 ve středu

Datum konání

12. 6. 2024    
18:30 - 20:00

Rezervace

900,00 Kč
rezervovat

Místo

Slunná 27 Therapy centrum
Slunná 27, Praha 6

Kategorie

Podpořte svůj pocit pohody a spokojenosti prací s dechem. S lehkostí a v jemné formě pro malou skupinku 6ti účastníků s individuálním přístupem ke každému účastníkovi. 


Tento večer je tu pro tebe. Začni používat dech vědomě, ať již pro své zdraví nebo duševní pohodu. Přijď si odpočinout, vyskočit z každodenní rutiny a načerpat novou energii. Není důležité, zda-li s dechem již máš nějaké zkušenosti nebo vůbec ne. Veškeré techniky a cvičení budou probíhat na základní úrovni, bezpečně, v lehkosti a jednoduchosti. Můžeš se těšit na energetickou očistu s pomocí dechu. Zařazena bude vždy zhruba 40-50 min terapie spojeným vědomým dechem.


Na dechu je krásné, že tě povede bezpečně, jemně a bez zásahů třetích osob. Jste tedy vždy v naprostém bezpečí a jen každý sám se sebou.

Spojený vědomý dech je  jedna z nejúčinnějších technik, kterou můžeš použít pro svůj osobní rozvoj.


Představte si, že po hodině věnované sobě:

 • Odcházíte nabiti energií a hodina utekla, jako by to bylo 20minut.
 • Jste mentálně a fyzicky osvěženi.
 • Hodili jste aktuální starosti za hlavu a najednou se zdají mnohem méně důležité.
 • Máte skvělý pocit ze sebe-péče a času, který jste věnovali jen a jen sobě.
 • Začnou se Vám rovnat priority a může se vynořit nová vize dalších kroků, které potřebujete udělat.
 • Odcházíte s pocitem propojení a pocitu podpory od stejně naladěných lidí.

Cena: Jednorázový vstup: 900,-
Místo konání: Slunná 27 Therapy centrum, Praha 6 – Střešovice


Proč bych měl/la přijít? 

🌬️ Breathwork terapie dechem: Každý večer zahrnuje zhruba 30-40 minut Breathwork terapie dechem, která vám umožní propojit se se svým dechem a pročistit svou energii.
🧘 Meditace a obnova: Vedle terapie dechem si užijete také meditační prvky, které vám pomohou uvolnit stres a napětí, najít klid a soustředění v každodenním shonu a dopřát si chvíli jen pro sebe. Naše setkání jsou zaměřena na regeneraci vaší duševní i fyzické energie.
👥 Malá skupinka pro silnější účinky: Abyste získali maximální prožitek, pracuji s malou skupinkou účastníků. Toto intenzivní prostředí nám umožní vytvořit hlubší a silnější energetické spojení s ostatními a sami se sebou.
🌟 Pro Koho je otevřený kruh určen: Tato událost je vhodná pro všechny, kteří cítí potřebu vědomě pracovat se svým dechem. Bez ohledu na to, zda máte zájem o zlepšení svého fyzického zdraví, duševní pohodu nebo jen zvýšení svého vědomí, Otevřený kruh je pro vás!
📅 Rezervace: S ohledem na malý počet účastníků je rezervace nutná. Rezervujte si své místo co nejdříve.
Těším se na setkání s vámi! Přijďte a spojte se se svým vnitřním já!

Kdo Vás bude provázet?

Jan Žalud
Zakladatel projektu Terapie dechem, certifikovaný breathwork facilitátor v Breathing Space, mentor Breathing Space, certifikovaný instruktor OXYGEN ADVANTAGE®, kondiční specialista (FTVS UK), předseda sportovní akademie HESU.
Zkušenosti z vrcholového sportu ho naučily trpělivě postupovat k cíli, nezastavovat a neustále se posouvat vpřed. Mezi vášně Honzy patří sport, potápění, zdolávání 5 tis. hor, cestování a jednoznačně dech, který propojuje a integruje vše, co se doposud naučil.
Vedení tréninků Honzu nesmírně baví. Sám si prošel těžkým obdobím a dech byl tím hlavním, co mu pomohlo. Honzu fascinuje fakt, že i když se po většinu života pohyboval ve vrcholovém sportu, nikdy se nesetkal s tím, že by ho někdo učil správně dýchat. Naopak viděl okolo sebe u sportovců časté zdravotní komplikace jako astma, alergie a časté virózy. Nyní je jasné, že velká část je způsobená špatným způsobem dýchání. Proto se nyní velmi rád dělí o zkušenosti a poznatky se svými klienty.

Kdy workshop není vhodný? 

 • Breathwork a veškeré dechové techniky jsou obecně velmi bezpečné. U většiny z nich dokonce nehraje roli ani většina akutních zdravotních problémů. Přesto jsou zde situace, kdy je nutné účast minimálně zvážit, případně po dohodě s instruktorem upravit techniku dechu. Pokud máte nějaký akutní zdravotní problém, doporučuji konzultaci s facilitátorem předem.

 

Rezervace

Vstupenky/lístky

Typ lístku Cena Počet míst
standardní vstupenky 900,00 Kč

Registrační údaje

Souhrn rezervace

1
x standardní vstupenky
900,00 Kč
Celková cena
900,00 Kč

Platba a potvrzení

Nejčastější dotazy

Je vhodná účast s partnerem/partnerkou?

Určitě. Společný zážitek z takové akce je vždy krásné prožívat společně. Můžete tím vnést novou energii do vašeho vztahu, prodýchat a propustit staré bolesti a zranění. A pokud jste single, je takový víkend skvělou příležitostí poznat nové lidi a změnit svoji sociální bublinu :).

Jaké jsou kontraindikace?
 • Breathwork je bezpečnou technikou, ale jsou zde situace, kdy je nutné upravit techniku dýchání či zvážit účast. Pokud se vás týká některá z níže uvedených kontraindikací, je doporučená konzultace s facilitátorem před absolvováním Breathwork.
 • Kontraindikace, při kterých je třeba zvážit účast: těhotenství, poškození zraku či očního nervu (např. odchlípnutá sítnice,  kardiovaskulární onemocnění, srdeční infarkt či mrtvice v posledních letech, aneurysma břišní či hrudní aorty, nekontrolované onemocnění štítné žlázy, neléčené astma, bipolární porucha, schizofrenie či jiné psychiatrické onemocnění, v případě hospitalizace z důvodů psychiatrického onemocnění v posledních letech, pokud používáte léky na ředění krve, v případě posttraumatického syndromu, nedávný chirurgický zákrok či zranění, osteoporóza.
Je akce vůbec pro mě?

Jestli jsi se dostal/dostala až sem, tak určitě :). Navíc jsou obecně akce, kurzy, terapie a workshopy spojené s dechem vhodné pro úplné začátečníky i pro prohlubování cesty pokročilých. Není vůbec nutná jakákoliv předchozí praxe meditací, cvičení atp..

Ve zkratce, jak bude sezení probíhat?
 • Povíme si podrobněji o tom, co Vás čeká, o technice, o průběhu, o bezpečnosti a bezpečném prostoru
 • Připravíme si záměr
 • Řekneme si něco o Dechu jako takovém
 • Naladíme se jemnou a lehkou kakaovou ceremonií s meditací
 • Projdeme samotnou terapií vědomého spojeného dechu
 • Uzemníme a integrujeme, občerstvíme
Proč a jak využívat moc kakaových rituálů?

Historicky bylo kakao vždy považováno Středo a Jiho-Americkými kulturami, jako byli Mayové, Aztékové, za velmi mocné afrodiziakum, exotickou pochutinu a lék. Jeho latinský název Theobroma Cacao se doslovně překládá jako „strava bohů“, kdy Thea = Bůh, Broma = potrava.

Kakaové rituály ve společnosti existují již tisíce let. Pocházejí z mayských a aztéckých tradic ve Střední a Jižní Americe, kde se používají k duchovním, léčivým a ceremoniálním účelům pro vnitřní probuzení a tvůrčí vedení. Čisté kakao se používá jako lék na otevření srdce, aby lidé mohli bezpečně zažít probuzení, zjevení a vnitřní uzdravení. Kakao se používá v posvátném léčivém rituálu, kde jsou stanoveny záměry, odemčeny euforické stavy, uvolněny negativní emoce a jsme pak schopni se napojit sami na sebe a láskyplnou energii v našem těle.

Kakaový rituál nám poskytuje příležitost poskytnout si bezpečný prostor na okamžik zastavení a zklidnění v tomto chaotickém a stresuplném světě. Jedná se o perfektní čas na to se odpojit od externího světa a za podpory jemného vedení kakaa se ponořit do nitra nás samotných, napojit se na své podvědomí a na svou intuici.

Kakao je mocná medicinální rostilna, která nám pomáhá uvolnit emoční bloky, které nám již nejsou ku prospěchu, najít odpuštění a soucit s námi samotnými i k ostatním, a ukazuje nám cestu vpřed, k překonání strachu z nezbytných životních změn.

Kakao nám umožňuje spojit se s potlačenými a neprožitými emocemi, automatizovanými vzorci chování, zvyky a závislostmi, které máme zakořeněny hluboko v podvědomí a bezpečně je vypustit a uvolnit.

VYUŽITÍ KAKAOVÝCH RITUÁLŮ:

 • prohloubení jógové praxe
 • prohloubení meditativních stavů
 • v rámci mindfulness praxe
 • pro uvolnění emocí, bloků, strachů a stresu
 • opuštění již nefunkčních přesvědčení a škodlivých vzorců chování
 • prohloubení partnerských vztahů
 • otevření kreativity pro tvorbu
 • napojení na vlastní nitro a intuici – otevření srdce
 • ženské kruhy – prohloubení sdílení a posílení bezpodmínečné lásky
Nemám zkušenosti s Breathwork?

To vůbec nevadí. Workshopem bude provázet velmi zkušený facilitátor, který Ti předá techniku dechu a bude dohlížet na celý průběh sezení.

Mám další otázky...

Pokud máš další otázky, napiš mi, prosím, na jan@terapiedechem.cz.